» Svet

Pápež sa prvýkrát s veriacimi modlil Anjel Pána

Aktualizované | Nový pápež František dnes slávil svätú omšu v Kostole sv. Anny vo Vatikáne.

Pápež František sa dnes napoludnie z okna Apoštolského paláca prvýkrát pomodlil s veriacimi Anjel Pána a požehnal vyše stotisícovému davu na Námestí sv. Petra.     

V rozpore s tradíciou povedal z hlavy tiež niekoľko myšlienok o Božej sile odpúšťať - namiesto toho, aby ich čítal z napísaného príhovoru. Ľudia na námestí burácali nadšením. Veriacim tiež neformálne po taliansky zaželal peknú nedeľu a nech sa dobre naobedujú. Jeho predchodcovia zvykli pozdraviť veriacich vo viacerých jazykoch, všíma si agentúra AP.     

Pápež dopoludnia nečakane slúžil omšu v malom kostole sv. Anny, do ktorého chodia obyvatelia Vatikánu. V krátkej kázni, ktorú predniesol bez poznámok, hovoril najmä o Božej milosti. Poukázal na to, že ľudia sú často k sebe tvrdší ako Boh voči hriešnikom.     

Po omši František postál pred kostolom a rozprával sa s veriacimi, ktorí boli na nedeľnej bohoslužbe. "Si dobrý chlapec?" pýtal sa malého chlapca, ktorého pohladkal po hlave. "Určite?" vtipkoval pápež, keď chlapec prikývol. Mnohých veriacich žiadal, aby sa za neho modlili, uviedla spravodajská stanica BBC.     

Jeden mladý muž potľapkal Františka po pleci v súlade s neformálnosťou, ktorá je evidentná od prvých chvíľ od jeho zvolenia za pápeža, konštatuje agentúra AP.

Bohatý program čaká Svätého otca aj v nasledujúce dni:

V pondelok 18. marca napoludnie sa František v Dome sv. Marty stretne s prezidentkou Argentínskej republiky Cristinou Fernández de Kirchner.

V utorok 19. marca na slávnosť sv. Jozefa a v deň inaugurácie sa o 9.30 h začne na Námestí sv. Petra eucharistická slávnosť začiatku Petrovho ministéria. Po skončení sv. omše pápež prijme pozdravy od zástupcov oficiálnych delegácií.

V ďalší deň - stredu 20. marca bude mať pápež audienciu so zástupcami iných vierovyznaní v Klementínskej sále Apoštolského paláca. Počas ďalšej audiencie v piatok 22. marca, prijme v Sala Regia diplomatický zbor akreditovaný pri Svätej stolici.

V sobotu 23. marca sa Svätý otec napoludnie presunie vrtuľníkom do Castel Gandolfa, kde sa pri spoločnom obede stretne s emeritným pápežom Benediktom XVI.

Na budúcu nedeľu 24. marca, ktorou sa v katolíckej cirkvi v tomto roku začína Veľký alebo Svätý týždeň, bude František predsedať eucharistickej slávnosti Kvetnej nedele na Námestí sv. Petra so začiatkom o 9.30 h. Napoludnie sa spolu s pútnikmi pomodlí modlitbu Anjel Pána, uviedla TK KBS v Bratislave.

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.Súhlasím