» Svet

Lajčák riešil problém odobratých detí v Británii

O probléme slovenských detí odobratých britskými sociálnymi úradmi hovoril v noci nadnes so svojím britským rezortným partnerom Williamom Hagueom slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Na rozhovor využil účasť na 67. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku.

Komunikácia s úradmi

Hague bol o situácii informovaný a zdôraznil pripravenosť britskej strany na súčinnosť so slovenskými orgánmi, rešpektujúc pritom nezávislosť britského súdnictva. Lajčák ho požiadal, aby sa v rámci svojich kompetencií zasadil o zlepšenie a zefektívnenie komunikácie medzi príslušnými britskými úradmi s ich slovenskými partnermi, keďže nesprávna komunikácia bola jedným zo zdrojov nedorozumení pri riešení vzniknutej situácie.

Šéf slovenskej diplomacie na budúci týždeň prediskutuje možnosti ďalšieho riešenia situácie s riaditeľkou Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže Andreou Cisárovou.

Kontrola v Londýne

Zároveň prijme Eleonóru Študencovú, starú matku dvoch maloletých chlapcov zadržiavaných v Británii.

Lajčák už v súvislosti s prípadom Boórovcov nariadil kontrolu na zastupiteľskom úrade v Londýne. Preverenie krokov sa bude týkať celého obdobia prípadu, teda od júla 2010, keď sa prvýkrát dostal do pozornosti veľvyslanectva, až doteraz.

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.Súhlasím