» Svet

Lajčák riešil problém odobratých detí v Británii

O probléme slovenských detí odobratých britskými sociálnymi úradmi hovoril v noci nadnes so svojím britským rezortným partnerom Williamom Hagueom slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Na rozhovor využil účasť na 67. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku.

Komunikácia s úradmi

Hague bol o situácii informovaný a zdôraznil pripravenosť britskej strany na súčinnosť so slovenskými orgánmi, rešpektujúc pritom nezávislosť britského súdnictva. Lajčák ho požiadal, aby sa v rámci svojich kompetencií zasadil o zlepšenie a zefektívnenie komunikácie medzi príslušnými britskými úradmi s ich slovenskými partnermi, keďže nesprávna komunikácia bola jedným zo zdrojov nedorozumení pri riešení vzniknutej situácie.

Šéf slovenskej diplomacie na budúci týždeň prediskutuje možnosti ďalšieho riešenia situácie s riaditeľkou Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže Andreou Cisárovou.

Kontrola v Londýne

Zároveň prijme Eleonóru Študencovú, starú matku dvoch maloletých chlapcov zadržiavaných v Británii.

Lajčák už v súvislosti s prípadom Boórovcov nariadil kontrolu na zastupiteľskom úrade v Londýne. Preverenie krokov sa bude týkať celého obdobia prípadu, teda od júla 2010, keď sa prvýkrát dostal do pozornosti veľvyslanectva, až doteraz.

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).