» Svet
Dva veľké lesné požiare neďaleko Perthu zničili 3 200 hektárov lesa a farmárskej pôdy. Pri ich hasení už utrpeli zranenia traja hasiči

Austrálske požiare zničili dve desiatky domov

Lesné požiare, ktoré sa v stredu severne od austrálskeho mesta Perth ležiacom na západnom pobreží dostali spod kontroly, už zničili niekoľko domov a zranili troch ľudí. Do dvadsať domov bolo od utorkového večera zničených neďaleko mesta Toodyay, asi 50 kilometrov severovýchodne od Perhu, informovali Austrálska vysielacia spoločnosť (ABC) a tlačová agentúra Australian Associated Press.

Hovorca hasičského a záchranného zboru Západnej Austrálie Kevin Archer však v stredu pre rádio ABC uviedol, že celkový počet zničených domov nie je možné potvrdiť. Dvoch hasičov v utorok ošetrili po tom, ako sa nadýchali dymu, a tretí ochorel po vystavení vysokej teplote, spresnil Archer. Mesto Toodyay úrady v utorok evakuovali. Oheň tam už zničil viac ako 2 700 hektárov lesa a farmárskej pôdy a stále sa ho nedarí dostať pod kontrolu.

Druhý veľký požiar je od utorka mimo kontroly neďaleko dediny Badgingarra ležiacej asi 160 kilometrov severne od Perthu, kde zničil 500 hektárov lesa, dodal Archer.

Austrália sa stále zotavuje z februárovej Čiernej soboty, keď plamene v štáte Viktória zachvátili celé mestá a zabili 173 ľudí.

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.Súhlasím