Seriál HN. Peter Neveriš je obchodným spoločníkom nášho elitného hokejistu. "No stále som hlavne manažér," tvrdí pre HN.

Vyrastal s Mariánom Hossom. Dnes mu riadi aj biznis

V seriáli HN vám predstavíme ľudí, ktorí sa starajú o elitných slovenských športovcov. V šiestej časti hokejový manažér Peter Neveriš.

Odmalička vyrastal s bratmi Mariánom a Marcelom Hossovcami v Trenčíne na jednom sídlisku. Peter Neveriš hrával za Duklu Trenčín do šestnástich rokov, pokiaľ ho nezastavili zdravotné problémy. Svoje hokejové sny si tak čiastočne začal plniť pred štyrmi rokmi, keď prijal ponuku kanadskej spoločnosti The Sports Corporation, ktorá sa stará o elitných hokejistov. „Vďaka tejto práci som prežil a videl v hokeji možno viac, než by som dokázal ako hráč,“ tvrdí pre HN Neveriš. Vďaka dôvere a kamarátstvu figuruje aj v spoločnostiach Mariána Hossu na Slovensku – Hoss Corp, Hoss Heroes a Riverside, kde sa spolupodieľa na ich riadení.

Nonstop práca
Mohlo by sa zdať, že práve vďaka Hossovi sa z Neveriša stal hokejový manažér. No túto teóriu odmieta. „Môj známy pracoval vo firme Proathlete Financial Group, ktorá sa vrcholovým športovcom stará o financie. Dal mi informáciu, že spoločnosť zastupujúca hráčov hľadá spolupracovníka,“ spomína na svoje začiatky Neveriš. Ten po skončení školy pracoval ako manažér v mimohokejovej sfére, v nadnárodných firmách ktoré zväčša sídlili v Bratislave. No vždy sa túžil vrátiť k hokeju a ponúknutú príležitosť a ponuku prijal. „Zhodou okolností som bol u Mariána ešte v Atlante. Trochu som to s ním konzultoval a išiel som do toho,“ hovorí 36-ročný Trenčan. V tom čase patril Hossa ešte pod inú agentúru, až po roku sa rozhodol zmeniť manažéra a odišiel k Neverišovi do The Sports Corporation. Okrem Hossovcov zastupuje aj Tomáša Kopeckého, Tomáša Tatara a ďalších hráčov. Tvrdí, že ide zväčša o nonstop prácu, v ktorej je potrebné byť klientom kedykoľvek k dispozícii. Jeho hlavnou náplňou je vyjednávanie zmlúv pre hráčov, zabezpečovanie všetkého potrebného pre dokonalý komfort hráčov. „Oni sú deväť mesiacov z roku mimo Slovenska a niekto im musí dozerať na veci. Napríklad na autá, vybavovať úradnú poštu a kopec ďalších maličkostí, ktoré treba riešiť,“ uviedol Neveriš.

Z manažéra spoločník
Marián Hossa má v Neverišovi takú dôveru, že je aj jeho spoločníkom v spoločnostiach Hoss Corp, Riverside a je aj riaditeľom neziskovej organizácie Hoss Heroes. Cez ňu napríklad organizoval oslavy príchodu Stanleyho pohára v minulom aj tomto roku. Čo vlastne vyrábajú spomínané spoločnosti? „Hoss Corp je schopná zobchodovať čokoľvek. Momentálne sme vybudovali v Trenčíne tenisové kurty a športový areál,“ konštatuje Neveriš. Ten je tesne pred otvorením, čakajú na kolaudáciu, po ktorej bude k dispozícii obyvateľom mesta. O druhej firme Riverside nechcel viac prezradiť. Neveriša na práci hokejového manažéra najviac napĺňa možnosť pomôcť mladým hokejistom, usmerniť ich pre lepšiu budúcnosť a prispieť k ich rastu. „Baví ma práca s ľuďmi a najmä v hokejovom prostredí. Dá sa to robiť až do konca života, no je dôležité, aby bolo v budúcnosti s kým pracovať,“ dodal Neveriš.

Vladimír Trávniček

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.Súhlasím