Dubnická firma Delta začne tento rok s výstavbou ďalšieho závodu.

Slovensko čaká digitálna expanzia

Dubnická Delta (na snímke šéf korporácie Bruce Cheng) zamestná ďalších 500 ľudí.

Elektronický gigant Delta Electronics sa na Slovensku bude rozširovať. Ako potvrdila pre HN spoločnosť, prijmú päťsto ľudí a na dosah majú aj nový biznis pre Európu.

„Myslím si, že áno,“ spokojne sa usmial v rozhovore pre HN šéf korporácie Bruce Cheng na otázku, či stavba nového závodu už naberá kontúry. Práve Cheng v týchto dňoch navštívil aj závod v Dubnici, aby prediskutoval ďalšie možnosti ohľadne výroby.

Prijmú päťsto ľudí
„Nový závod by mal byť veľkosťou rovnaký ako súčasný, no keďže tam budeme mať iný produktový mix a vyššiu mieru automatizácie, počet nových zamestnancov dosiahne po spustení plnej prevádzky 450 až 500,“ doplnil včera pre HN výkonný riaditeľ dubnického závodu Daniel Heri.

Ako dodal, ak všetko pôjde normálne, začnú stavať tento rok a rozšírená výroba by sa mohla začať do ôsmich až desiatich mesiacov. Firma, ktorá sa špecializuje na výrobu komplexného sortimentu napájacích zdrojov, ale aj solárnych systémov, u nás v súčasnosti zamestnáva 800 ľudí.

Ako sa HN podarilo zistiť, hoci nový závod by mal pokryť rozširujúcu sa výrobu v oblasti obnoviteľných zdrojov ako napríklad dodávok fotovoltických panelov, slovenská firma má na dosah aj ďalší biznis. Tak Cheng, ako aj viceprezident korporácie Tsai pre HN potvrdili, že by tu mohli posilniť biznis s veľkoplošnými LED displejmi a takzvanými Video Wall. „Chystáme sa tu investovať do úplne novej oblasti. Zámerom je využiť rastúci potenciál veľkých LED displejov a takzvaných video stien. Keďže je to veľmi špecifické, rozmýšľame o tom, že by sme to kompletizovali v našom závode na Slovensku,“ vysvetlil pre HN Tsai.

Firma sa tak zaradí medzi ďalšie esá z elektroniky, ktoré u nás priberajú nových zamestnancov. Foxconn len nedávno oznámil, že plánuje prijať deväťsto nových ľudí, obdobné problémy s hľadaním 400 zamestnancov má aj UMC a na stovky to počíta aj Samsung či AU Optronics.

Pomoc neodmietnu
Hoci firma už v roku 2006 získala od vlády stimul vo výške 189,3 milióna korún na daňových úľavách, ako podotýka Cheng, neodmietli by ho ani teraz. Podľa šéfa Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Roberta Šimončiča, agentúra víta každú ďalšiu expanziu akéhokoľvek investora. „Konkrétne informácie však nemôžeme poskytovať, lebo si to obyčajne investor neželá,“ tvrdí pre HN. Pripravovaná novela zákona o investičnej pomoci by mala za istých podmienok umožniť podporu aj spoločnostiam, ktoré už boli v minulosti podporené, v prípade, že sa o ňu budú uchádzať s novým investičným zámerom expanzie.

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.Súhlasím