Mojsejová je späť. Povedie stranu do volieb

Známa košická podnikateľka Nora Mojsejová bude v budúcoročných marcových voľbách kandidovať na čele vlastného politického subjektu, ktorý nesie názov Strana slobodné slovo Nory Mojsejovej. Dnes popoludní usporiadala v Bratislave prvú tlačovú besedu.

„Stranu sme zapísali v utorok (6.12.) a dnes sme odovzdali kandidátku do Národnej rady so 150 kandidátmi,“ povedala v úvode stretnutia podnikateľka. "Lídrom som ja, podpredsedami strany sú Anna Klobušická a Marek Štefica, v prvej dvadsiatke máme troch študentov, nemáme ich na posledných miestach. Kandidátka je pestrá, sú to všetko nové tváre, žiadne celebrity okrem mňa, pretože ja som najväčšia celebrita na Slovensku.“

„Strana nie je ani ľavá, ani pravá, je to strana pre občana, myslím si, že je dosť smiešne sa radiť doľava alebo doprava, lebo sme na to príliš malá krajina, aby sme si takéto programové ciele naplnili. Strana slobodné slovo tu bude pre občana, aby sa mohol slobodne vyjadrovať, pretože si myslím, že tri mesiace po roku 1989 sa demokracia na Slovensku skončila. Strana tu bude preto, aby občania mohli slobodne podnikať a minimálne sa slobodne tváriť. Náš program je programom pre ľudí, nie pre politikov, nie pre dvadsaťročné tváre z parlamentu, ktoré nič nedokázali za 20 rokov, iba ožobráčiť tento národ.“

Jednotlivé body budú podľa Mojsejovej slov rozvíjať a zverejnia ich na vlastnej webovej stránke. „V programe počítajú so znížením DPH na 10 percent pre základné potraviny a farmaceutické výrobky, snažiť sa budú napraviť sociálny systém, ktorý je podľa nich zdeformovaný, aby bol vytvorený pre obyčajných ľudí Slovenska, aby minimálna mzda bola zvyšovaná zo zákona, tak ako je to v iných vyspelých krajinách, aby sa zlepšilo podnikateľské prostredie pre domácich podnikateľov, aby mohli zamestnávať ľudí, odvody sa budú musieť znížiť. „Nato potrebujeme jednu vetu v zákone, je hanbou celého národa dnešných 317 eur, sama som podnikateľka, stimuly dávame zahraničným firmám a domáci podnikateľ je tu chudák. Občania sú rukojemníkmi v rukách politikov, to nie je štát, kde nie je občan pánom.“ Strana myslí aj na dôchodcov a bude presadzovať dôstojné podmienky pre ich život.

Podnikateľka je líderkou strany, tá však nebude mať krajské ani mestské organizácie. Manžel Braňo kandidovať nechcel, bude iba pri realizácii predvolebnej kampane. Tá bude predovšetkým internetová, aj s osobnými stretnutiami s voličmi. Volebný výsledok predpovedať nechcela. „Verím, že päť percent dosiahneme, zo spolupráce nevylučujem nikoho, spojím sa s každým, kto podporí podmienky na zlepšenie života občanov,“ uviedla na záver stretnutia.

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.Súhlasím