J&T rieši problém. V SES Tlmače prepustia tristo ľudí

Končiace staré zákazky, ktoré nenahradili nové kontrakty. Tlmače prepustia viac ako 300 Slovákov.

Končiace staré zákazky, ktoré nenahradili nové kontrakty. Toto je dôvod, ktorý sa postaral o to, že Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače prepustia viac ako 300 Slovákov. „Je to dramatické zníženie, ktoré iba reflektuje situáciu na trhu,“ vyhlásil Martin Paštika, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva tohto významného zamestnávateľa u nás. Doplnil, že vedenie muselo prehodnotiť súčasnú veľkosť firmy a zamerať sa na maximálne zníženie režijných nákladov.

SES Tlmače je spoločnosť, ktorá sa pomaly začleňuje do priemyselného holdingu EP Industries, ktorý ovládajú finančníci z J&T a český miliardár Daniel Křetínský.

Ako pre HN povedala hovorkyňa levického úradu práce Anna Brokešová, správa o hromadnom prepúšťaní ich okres tvrdo zasiahne. „Ide naozaj o veľký prírastok do zoznamu nezamestnaných, ktorí navyše pracovali v špecifickom sektore. Trh práce u nás to bude ťažko niesť.“

Nad osudom firmy v Tlmačoch visí otáznik. Zatiaľ sa spoliehajú na nový biznis, ktorý by im mohol vyjsť u nás a v Česku. Na otázku HN, či je už prepúšťaniu definitívne koniec, firma reagovala, že v blízkej budúcnosti áno – čo však bude o rok, odhadnúť nevedia.

Najnovšie príspevky

Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.Súhlasím